Neutratíme víc, než máme
Respektujeme práci našich úředníků
Umíme pečovat o majetek a rozumně investovat
Víme, jak pečovat o hendikepované a seniory
Záleží nám na každé ulici
Podpoříme rozvoj všech druhů dopravy
Fandíme sportu i kultuře
Zeleň v Poděbradech
Staňte se fanouškem
obrázek
Mgr. Jan Pardubský
velitel stanice HZS
55


Pomáhám lidem, protože jsem k tomu byl vychován.
Proč kandiduji?

Jsem poděbradský patriot. Ve své profesi jsem působil ve více městech a mohu srovnávat, jakým způsobem se dělá komunální politika v různých obcích a pod vedením různých stran či uskupení. V zásadě si myslím, že vše je otázkou domluvy a kompromisu ale musí spolu účastníci jednání (zastupitelé) mluvit. Něco, co vypadá naprosto úžasně pro občany se po čase vyjeví jako nepotřebné nebo nevyužitelné a něco, nad čím by člověk mávl rukou, se právě může stát téměř nepostradatelným. Nikdy ovšem pro 100% obyvatelstva.

To, co předvedlo vítězné uskupení dvou minulých komunálních voleb, mne velice zklamalo. Program postavený pouze na kritice druhých měl krátkodobý úspěch, a když dostali důvěru od voličů, aby ukázali, jak povedou město lépe než předchůdci, nedohodli se ani mezi sebou a v těchto volbách část z nich už kandiduje na kandidátkách v jiných stranách a uskupeních. Doufám, že občané Poděbrad sledovali dění na radnici a vystaví těmto zvoleným zástupcům účet za jejich "činnost" ve prospěch města.

Životní zkušenosti, studium a pečlivé sledování komunální politiky našeho města hlavně za uplynulé období mne utvrdilo v osobním rozhodnutí, že chci kandidovat i v letošních volbách se stejnými lidmi jako v minulých. Myslím, že prací ve prospěch poděbradských občanů a Poděbrad při spolurozhodování o jejich budoucnosti mám co říci a třeba i vnést do pohledů na různé projekty svůj názor.


zpět